اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا

دولت هند در مقابل هندوهای افراطی بایستد

رهبر انقلاب کشتار مسلمانان هند را محکوم کردند:

دولت هند در مقابل هندوهای افراطی بایستد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی کشتار مسلمانان مظلوم هند را محکوم کردند. رهبر انقلاب اسلامی ضمن اعلام این که قلب مسلمانان جهان از کشتار اخیر جریحه‌دار است، خواستار توقف این فجایع شدند و دولت هند را موظف دانستند تا در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد.

 متن کامل موضع‌گیری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در حساب توئیتر پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی منتشر شد به شرح زیر است:
«قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه دار است. دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند.»

سخن‌نگاشت های خطبه‌های نماز جمعه تهران

در آستانه‌ی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه‌ی گام دوم انقلاب، مراسم نماز جمعه‌ی تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR برش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب را بصورت سخن نگاشت متنتشر کرده است :

حجت‌الاسلام راجی: ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد/خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند

حجت‌الاسلام راجی:
ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد/خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند
یکی از پژوهشگران حوزوی با تاکید بر اینکه ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد، گفت: اکنون استکبار جهانی به دنبال این است که مردم را به سمت جهل و نادانی هدایت کند تا بتواند بر افکار حکومت کند و رسالت جبهه انقلابی روشن‌گری و افزایش بصیرت مردم است.به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام سید محمدحسین راجی در مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که پیش از ظهر امروز در سالن غدیر مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با اشاره به اینکه اهمیت و ارزش هر نامه و نوشته‌ای بستگی به جایگاه نویسنده آن دارد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی شخصیتی است که رهبران بزرگ دنیا به دانش و علم ایشان اذعان داشته‌اند و علمایی همانند علامه حسن‌زاده به اهمیت تبعیت از ایشان اشاره داشته‌اند.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله 22 بهمن‌ماه نامه‌ای را خطاب به ملت می‌نویسند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نوشتن بیانیه گام دوم یک ماه زمان گذاشتند که به تعبیر ایشان این بیانیه نیازمند تبیین است.
این پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری نیز تاکید دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای همگان به ویژه جوانان معرفی شود و سخنرانان به‌عنوان شخصیت‌های تاثیرگذار باید در سخنرانی‌های خود دستاوردهای نظام را تشریح کنند.
وی از جوانان به‌عنوان مخاطب بیانیه گام دوم نام برد و تصریح کرد: در اسلام نفر جایگاهی ندارد بلکه موضوع‌های مختلف با محوریت خانواده دنبال می‌شود و جوانان باید در قالب خانواده‌ها دیده شوند.
راجی با تاکید بر اینکه خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند، مطرح کرد: دستورات اصلی برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی توسط رهبری در بیانیه گام دوم مطرح شده است که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری در بیانیه گام دوم تاکید دارند گذشته باید به درستی برای نسل جوان بیان شود، متاسفانه امروزه با قیاس امروزه و دوران شاه شاهد مطرح شدن شبهات مختلف هستیم به عنوان نمونه برخی می‌گویند در دوران شاهنشاهی همه بر سر یک سفره بودیم اما امروز نه؛ بر اساس گزارش سازمان ملل میزان دزدی شاه فقط در سال 57 بیش از 35 میلیارد دلار بوده درحالی‌که کل بودجه نفتی ایران 31 میلیارد دلار است.
راجی ثبات امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: رژیم بعثی در ابتدای جنگ تحمیلی 332 مورد هوایپما داشت که تا پایان جنگ با کمک کشورهای مختلف دنیا این آمار به بیش از 500 مورد رسید اما ایران 445 هوایپما داشت که فقط 100 مورد آن‌ها قابل استفاده بود و این آمار نابرابر در مورد تسلیحات مختلف نظامی و بودجه جنگ صدق می‌کرد اما در نهایت ایران اسلامی به پیروزی رسید به همین علت می‌توان از دفاع مقدس به‌عنوان معجزه انقلاب نام برد که این معجزه باید برای اقشار مختلف تبیین شود.
وی با بیان اینکه در دورانی ایران ناامن‌ترین کشور دنیا بوده است، مطرح کرد: اکنون ایران به امن‌ترین کشور در ناامن‌ترین منطقه دنبال تبدیل شده است و از حقوق کشورهای مظلومان حمایت می‌کند.
این کارشناس اجتماعی با تاکید بر اینکه ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد، تصریح کرد: اکنون استکبار جهانی به دنبال این است که مردم را به سمت جهل و نادانی هدایت کند تا بتواند بر افکار حکومت کند و رسالت جبهه انقلابی روشن‌گری و افزایش بصیرت مردم است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش بانک جهانی رسمی جمهوری اسلامی افراد فقیر را از زیر خط فقر به بالای خط فقر رسانده است، عنوان کرد: امروزه در شرایطی هستیم که دشمن با القای افکار منفی به دنبال ناامیدوار کردن مردم است و تلاش می‌کند تا تفکر ما نمی‌توانیم میان مردم ترویج شود.

هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

یکی از کارشناسان رسانه ملی در حوزه خانواده با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند.به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی ظهر امروز در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم درحال برگزاری است، در تبیین ظرفیت‌ها و کارکردهای هیأت در حوزه خانواده، اظهار کرد: لازمه و پیش زمینه اقدامات هیأتی، ولایت‌مداری است.
وی افزود: ولایت‌مداری سه پایه اساسی دارد: معرفت، محبت و تبعیت. تبعیت هم باید در سه حوزه فکر، حس و عمل شکل بگیرد.  به‌عنوان مثال ازدیاد نسل در جامعه اسلامی هم دستور اهل بیت علیهم السلام و هم مطالبه رهبری بوده اما آنگونه که باید عملی نشده و برخی وضعیت اقتصادی را مانع فرزندآوری می ‌انند که این مغایر نظر دین است.
کارشناس رسانه ملی در حوزه خانواده با بیان اینکه هیات باید سه اصل معرفت، محبت و تبعیت را در مخاطب خویش افزایش دهد، گفت: اگر معرفت ومحبت  اهل‌بیت علیهم‌السلام در جامعه افزایش یابد در ادامه تبعیت محض هم شکل می‌گیردگیرد.
وی خطاب به بانوان و مدیران هیأت‌های مذهبی گفت: شما باید از سخنرانان، مداحان و مسئولان مطالبه‌گری کنید و در این راستا می‌توانید از مجالس و روضه‌خوانی‌ها استفاده کنید؛ می‌توانید فکر کنید و گریزهای مداحی را متناسب با نیازهای خانواده به مداحان یادآور شوید.
عباسی ولدی با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند و در این مجموعه‌ها بانوان می‌توانند کمک کار آقایان، مداحان و سخنرانان باشند و معضلات به روز جامعه را به مداحان و سخنرانان منتقل کنند.
وی گفت: رکن مهمی که باید در هیأت مورد تاکید قرار گیرد این است که داشتن شور و شعور به همراه هم باشد و این ویژگی را در حسینیه‌ها و مساجد باید به کار گرفت؛ به عنوان مثال چند درصد از پارچه نوشته ها و پرچم‌هایی که در مساجد و حسینیه‌ها نصب شده، برای مردم فکر تولید می‌کند؟ در صورتی که می‌توان احادیث کاربردی را در مورد خانواده و اخلاق روی پرچم‌ها آورد.

شعار مشترک ایام فاطمی 1441 هیئات مذهبی کشور اعلام شد.

شعار "مدیون لطف مادر این خانواده‌ایم" به عنوان شعار مشترک هیآت مذهبی کشور در ایام فاطمی 1441 انتخاب گردید.به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر در آستانه "ایام فاطمیه و همچنین ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها" با اولویت‌سنجی محورهای ‌محتوایی این ایام و هم‌چنین تأکیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم توجه به نقش خانواده و همچنین نظر به در پیش بودن انتخابات و اهمیت جریان‌سازی هیآت در این زمینه‌ها، با مشارکت ‌و هم‌اندیشی جامعه ‌بزرگ ‌فعالان ‌هیأت، شعار "مدیون لطف مادر این خانواده‌ایم" را به ‌عنوان شعار مشترک هیأت‌های مذهبی در ایام منتسب به حضرت زهرا سلام الله علیها، اعلام می‌نماید. هم‌چنین از هیآت خواسته می‌شود، ضمن حفظ آرم و نشان‌، علم‌ و بیرق، شعار، و استقلال‌ خود این شعار را هم در حاشیه محصولات(پوستر و فضاسازی هیأت، محتوای منبر و ستایش‌گری) خود درج کرده و در محتوای هیأت مدنظر قرار دهند.

ضمناً جامعه ایمانی مشعر با توجه به لزوم توجه به امر خانواده و بصیرت، محوریت دوازدهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده و بسته‌های ارتقای توانمندی ارکان هیأت را به این دو موضوع اختصاص داده است.

آمار بازدید

53260
امروز241
دیروز265
این هفته1796
این ماه2360
آمار کل53260

تماس با ما

آدرس : اصفهان - زرین شهر - بلوار معلم - طبقه فوقانی مجموعه مصلی حضرت ولی عصر (عج) 

ایمیل : info@lenjantebyan.ir

تلفن : ۰۳۱۵۲۲۷۴۰۰۶

نمابر : داخلی ۴ - ۰۳۱۵۲۲۷۴۰۰۷

سامانه ها