حجت الاسلام صائبی : آمادگی برگزاری کارگاه های آموزشی بهداشت و سلامت قبل از ماه محرم ویژه مسئولین هیئات مذهبی را داریم

به گزارش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان جلسه هماهنگی و هم اندیشی اداره تبلیغات اسلامی  و شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان برای برگزاری مراسم های مذهبی برگزار شد.

حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی به همراه محمدرضا مهری کارشناس اداره و محمود حجازی از اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان با دکتر وحدتی مدیر شبکه بهداشت و درمان لنجان دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام صائبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان پس از عرض خداقوت و تشکر از تلاش های شبانه روزی کادر درمانی از جمله پزشکان و پرستاران به این نکته اشاره کرد که این بیماری باعث تعطیلی بعضی از مراسم های ملی مذهبی شد اما تشکل های مذهبی به نوعی دیگر در صحنه حاضر شدند و در قالب طرح مواسات و همدلی به کمک مردم شتافتند.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که با توجه به در پیش بودن ماه محرم و برگزاری مراسم های عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) لازم است  از همین الان تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود و پروتکل های بهداشتی لازم برای برپایی مراسم ها در جلسات آموزشی با حضور کارشناسان بهداشت به اطلاع مسئولین هیئات مذهبی شهرستان برسد.

در ادامه دکتر وحدتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به این نکته اشاره کرد که این بیماری قدرت انتقال بالایی دارد و در موارد جدید کودکان و جوانان هم بسیار درگیر شده اند، پس رعایت مسائل بهداشتی لازم از جمله زدن ماسک و شستن دست ها با آب و صابون بسیار می تواند به جلوگیری از انتقال این بیماری کمک کند. وی ادامه داد با توجه به شرایط موجود و میزان پیشرفت این بیماری مراسم های عزاداری همچون سال های گذشته نمی تواند برپا گردد و در صورت تثبیت و کاهش همه گیری ، مراسم ها باید در فضاهای باز و در حداقل زمان ممکن برگزار گردد. البته باز هم شرایط برگزاری از ستاد ملی مبارزه با کرونا باید اعلام گردد.

محمود حجازی عضو شورای هیئات مذهبی شهرستان لنجان از آمادگی هیئات مذهبی برای برپایی مراسم ها در فضای باز از جمله چند نقطه مشخص و به صورت متمرکز البته با ظرفیت محدود و رعایت موارد بهداشتی خبر داد و گفت مسئولین هیئات مذهبی همچون رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه ای ( مدظله العالی) تابع تصمیمات کارشناسان بهداشت در ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشند.

 

 


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید